Loading...
Pomosty obsługowe2018-03-25T20:25:23+00:00

POMOSTY OBSŁUGOWE

 

Możemy poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w budowie pomostów do obsługi pojazdów kolejowych i składów wagonowych. Pomosty używane są do wykonywania napraw i rewizji pojazdów szynowych jak również do regularnej obsługi przy załadunku/wyładunku składów wagonowych np. cystern.

Oferujemy pomosty obsługowe

  • jednopoziomowe
  • dwupoziomowe
  • stanowiskowe

Wykonanie pomostów obsługowych odbywa się w oparciu o dokumentację powierzoną lub w systemie zaprojektuj i wybuduj. Wraz z pomostami Klient otrzymuje komplet dokumentacji w postaci Instrukcji Eksploatacji i Konserwacji oraz oznaczenia nośności. 

Dostawa i montaż pomostów wykonywana jest wzdłuż całych torów kolejowych w halach remontowych lub na wolnym powietrzu. Możliwe jest również dostarczenie pomostów o krótkiej zabudowie jako pomostów stanowiskowych.

W zależności od zapotrzebowania pomosty wyposażamy w instalację elektryczną zapewniającą oświetlenie i gniazda elektryczne, z możliwością sprzężenia z sygnalizacją świetlną wjazdu/zjazdu na tor remontowy. Istnieje również możliwość wyposażenia w wysuwane/opuszczane podesty przy wejściach na dach pojazdu szynowego. Standardowo pomosty wyposażone są w barierki ochronne i elementy bezpieczeństwa.

Oferowane pomosty spełniają wszystkie aktualne normy bezpieczeństwa, przepisów budowlanych a także przepisy kolejowe włącznie z przepisami o zachowaniu skrajni.